Сайт Єрьоменко Оксани Володимирівни
Портфоліо
Учитись важко, а учить ще важче.
Але не мусиш зупинятись ти.
Як дітям віддаси усе найкраще,
то й сам сягнеш нової висоти.
М. Синнгаївський
Педагогічна діяльність
Педагогічне кредо: "Творчість
через взаєморозуміння та повагу"
Урок української літератури у 5-Д класі
Україна має славну історію, у якій є як світлі сторінки, так і сумні. Упродовж віків нашим предкам доводилося боронити землю від багатьох нападників, захищати себе та свої святині. Були епохи, коли наша держава занепадала, а були й часи, коли міцнішала, піднімалася, будувала міста й храми, до неї з повагою ставилася вся Європа. Досить згадати княжу й козацьку добу! Усім королям і князям Європи за честь було поріднитися з київським князем Ярославом Мудрим, сином князя Володимира. А слава козацька… Вона гриміла на весь світ! Ось і сьогодні наша Батьківщина та її незламний народ на весь світ доводить свою честь, мужність, нескореність перед жалюгідним і жорстоким ворогом. Учні 5-Д класу знають, звідки їх коріння і чиї вони діти. Знають, хто жив на наших землях кілька тисячоліть тому, і якою мовою спілкувалися наші предки. Адже світло про нашу минувшину проливають перші книги, які створено тисячу років тому! Серед небагатьох книг княжої доби, що дійшли до наших днів, — «Повість минулих літ», з якою вони ознайомились на уроці української літератури. Більше того, дехто став безпосереднім учасником подій часів Нестора Літописця. За підсумками роботи діти виконали клоуз-тест і поділились враженнями від уроку.
Творчий проєкт «Знайомство з творчістю Тараса Шевченка»
Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, проте він належить до тих людей-світочів, що стають дорогими для всього людства, і в пошані всього людства знаходять своє безсмертя. Це про нього так влучно сказав Олесь Гончар: «Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира…Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях, у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись».
Знайомство з творчістю Великого Кобзаря багатогранне. Це завжди нова сторінка для нашого пізнання.
З нагоди тижня української мови і літератури учні 5-Д класу взяли участь у роботі над проєктом «Знайомство з творчістю Тараса Шевченка».
Етапи:
1. QR-вікторина за творчістю Т. Шевченка
2. Створення кросворду за відповідями вікторини.
3. Творче оформлення та представлення проєкту.
Педагогічна діяльність
Педагогічне кредо: "Творчість
через взаєморозуміння та повагу"
29.11.2023
У рамках міжатестаційного періоду вителем української мови та літератури Єрьоменко О.В. було проведено відкритий урок-подорож, на якому побували талановиті учні 5-А класу. Подорожували Україною на вітрильнику «Будова слова». Маршрут уроку пролягав різними історико-географічними регіонами України, через які протікає річка Дніпро: Поліссям, Наддніпрянщиною, Запорожжям, Причорномор’ям, Таврією. А щоб потрапити на потрібну пристань, учням треба було розкладати спільнокореневі слова у скрині на палубі вітрильника, розбирати слова за будовою, погратися з афіксами та закінченнями. Та їм усе вдалося! Оскільки колесо фортуни не підвело, здобуті на уроках знання показали гарний результат! Але ми не зупиняємось, продовжуємо удосконалювати свої вміння і навички на уроках української мови! Учні 5-А – талановиті й творчі! Тож попутного вітру!
Творчий проєкт з української літератури учнів 6-Д класу "Тарас Шевченко - наш сучасник"
Як відомо, більшість учнів користуються соціальними мережами. Тому викликає захоплення завдання на створення у даних програмах сторінки письменника чи героя. Добираючи фотографію на аватар, завантажуючи фото із життя у спеціальні альбоми, заповнюючи особисті дані, добираючи відео чи аудіо, додаючи текстові документи з віршами чи прозою, учні не лише виконують об’ємну пошуково-дослідницьку роботу, а й проявляють креативність і творчість.
Ось так учні 6-Д класу отримали можливість на уроці української літератури разом з Єрьоменко О.В. поглянути на Тараса Григоровича Шевченка як на реальну людину, осучаснити його постать, створивши його сторінку у фейсбуці та в інстаграмі. Це надзвичайно захопливий вид створення тексту, зрозумілого сучасним дітям!
Грудень 11, 2023
Відкритий урок в рамках атестації було проведено вчителем української мови і літератури Єрьоменко О.В. На уроці української літератури учні 6-Д класу поринули в різнокольоровий чарівний світ поезії Ірини Жиленко. Урок у формі «перевернутого класу» (поєднання «групового перевернутого класу» та «перевернутого учителя») дозволив розкрити творчі здібності учнів, які працювали в проєктних групах, досліджуючи життєвий і творчий шлях поетеси, аналізуючи літературні особливості вірша «Жар-птиця».
Діти вчились висловлювати власні роздуми про щастя і шляхи до нього, про цінності, які потрібно берегти в сучасному світі. Дякуємо всім учасникам та гостям уроку!
Лютий 12, 2024
Проєктна діяльність на уроках української мови та літератури спрямована на активізацію пізнавальних інтересів учнів, розвиток творчих здібностей, умінь, формування критичного мислення школярів.
Педагогічна діяльність
Інтелектуальна гра "Who knows English the best?"
30.04 та 01.05.2024 року учні 6-Г та 6-Д класів ліцею № 9 "Гармонія "долучились до заходів тижня іноземних мов, який був присвячений темі "Traveling". Ліцеїсти взяли участь в інтелектуальній грі "Who knows English the best?", підготували та представили командні проєкти про історію, культуру, звичаї та традиції The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland. Це був цікавий та пізнавальний захід!
До Міжнародного дня чаю
бінарний урок з біології та української літератури
у 7-Д класі
Метою створення цього цікавого уроку стало знання та історія походження чаю; ознайомлення з особливостями приготування чаю; звернення уваги на висвітлення «чайної» теми у літературі, усній народній творчості.